دسته‌بندی نشده

صفحه استیل بر و هر آنچه در مورد آن باید بدانیم

cover a s p

در زندگی امروزی فعالیت‌ برش‌کاری مانند گذشته به سختی انجام نمی‌شود. با پیشرفت تکنولوژی و تولید ابزارهای ضروری مانند صفحه استیل بر، صفحه گرانیت بر و… کار برش‌کاری برای ما آسان شده است. پیشرفت‌های امروزی در حوزه ابزارآلات باعث شده که امروزه ابزا‌های متفاوت با کاربردی مختلف در دسترس ما قرار گیرد. صفحات برش یکی از انواع ابزارهای ضروری و پرکاربرد است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و از این قاعده مستثنا نبوده است. این صفحات برش از لحاظ ابعاد و شکل بسیار متنوع بوده و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. صفحه‌هات برش روی دستگاه‌های فرز، مینی‌فرز، و دستگاه‌های پروفیل‌بر نصب می‌شوند (البته هر کدام روی دستگاه خاصی نصب می‌شوند و هر کدام برای متریال‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد). پر مصرف‌ترین ابزاری که در صنایع مختلف مانند ساختمان‌سازی، نجاری، آهنگری و دیگر مشاغل مورد استفاده قرار می‌گیرد صفحات برش است.

پر مصرفترین ابزاری که در صنایع مختلف مانند ساختمانسازی، نجاری، آهنگری و دیگر مشاغل مورد استفاده قرار میگیرد صفحات برش است.

عملکرد صفحات برش چگونه است؟

صفحه برش‌ها از تعداد زیادی دندانه‌های ریز سایشی تشکیل شده‌اند و زمانی که این دندانه‌ها با چرخش صفحه به قطعه کار برخورد می‌کنند این تماس بین صفحه و قطعه‌کار ایجاد سایش و اصطکاک می‌کند و در نهایت برش‌کاری قطعه صورت می‌گیرد. درمرحله اول پی‌در‌پی عمل سایش را این صفحات انجام می‌دهند تا به پایان کار که جدا شدن متریال مورد نظر است برسند.

صفحه‌ استیل بر چیست؟

صفحه استیل بر تنها برای برش‌ دادن این متریال یعنی استیل مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و از ویژگی صفحات سایش هم برخوردار هستند. همچنین برای متریال‌های فولادی سخت مانند استیل( کم ضخامت) طراحی شده است. صفحه استیل بر سطحی صاف دارد و مانند سایر صفحات برش در مرکز صفحه برآمدگی وجود ندارد. این صفحه مانند سایر صفحات پس از مدت زمانی که استفاده می‌شوند خاصیت برش‌کاری و سایش خود را از دست می‌دهد و به اصلاح کند می‌شود. در ساخت و طراحی استیل بر سرعت بالا و انعطاف‌پذیری مناسب مورد توجه قرار گرفته است و این دو ویژگی در کنار هم برشی دقیق را بر روی متریال موردنظر ایجاد می‌کند. این محصول برای قطعه کارهای مانند تیرآهن، میلگرد و ورق‌های با ضخامت کم نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ضخامت قطر صفحه استیل بر

صفحه‌استیل‌بر دارای کمترین ضخامت بین صفحات برشی است. و در قطر ۱ میل و ۲ میل ساخته می‌شود. صفحه یک میلی برای برش‌کاری استیل کاربرد دارد و زمانی که می‌خواهید متریال استیل را صیقل دهید از صفحه ۲ میل باید استفاده کنید. البته از صفحات ۲ میل برای برش‌کاری نیز استفاده می‌شود. صفحات استیل‌بر از کیفیت بالایی برخوردار هستند و به دلیل کیفیت بالا و برش‌های دقیق این صفحه‌ بسیار پرفروش است. هنگام استفاده از صفحه‌استیل‌بر باید برش‌ها به صورت عمودی باشد با توجه به اینکه صفحه‌ استیل‌بر شکننده است هنگام کار با این صفحات باید دقت لازم را داشته باشید و از برش‌های مورب با صفحات استیل‌بر بهتر است خودداری کنید.

بهترین مارک صفحه‌های استیل‌بر

مارک‌های متفاوتی از ایرانی، چینی، آلمانی و… در باز موجود است. صفحات با مارک‌های معتبر دارای ضمانت‌نامه هستند که داشتن ضمانت یعنی تاییدی بر اصل بودن کالا است. کیفیت و مارک صفحات استیل بر در قیمت این صفحات تاثیر گذار است. همان طور که خودتان می‌دانید هر کالا و ابزاری که خریداری کنید اگر برند معتبری باشد از لحاظ کیفیت و کارکرد ابزار خیالتان راحت می‌شود. زیرا برند‌های معتبر اعتبار خود را با کیفیت پایین به خطر نمی‌اندازند و با کیفیت‌ترین این ابزار شامل بوش برند آلمان، عقاب محصول ترکیه و سایر برندهای متفاوت است. صفحات استیل بر با توجه به کاربردی که دارند، برند‌های مختلف این صفحات را تولید می‌کنند و در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهند. صفحه استیل‌بر به دلیل عمر طولانی‌تری که دارد ابزاری با ارزش است و استحقاق پرداخت هزینه بیشتر را دارد.

صفحه استیل‌بر به دلیل عمر طولانی‌تری که دارد ابزاری با ارزش است و استحقاق پرداخت هزینه بیشتر را دارد.

تفاوت صفحه‌ استیل‌بر با سایر صفحات برشی در چیست؟

تفاوت عمده صفحه استیل‌بر با سایر صفحات در این است که این صفحه دوام و عمر بالاتری نسبت به صفحه‌های دیگر دارد. اگر از این صفحه درست استفاده کنید نسبت به سایر صفحه‌ها عمر بیشتری می‌کند. تفاوت دیگری که این صفحه با سایر صفحات دارد این است که صفحه استیل بر ‌مانند سایر صفحات برشی برآمدگی در وسط صفحه ندارد این صفحه صاف و یک‌ دست تولید می‌شود.

انواع صفحات برش

صفحات برش در انواع مختلف تولید می‌شوند و این تنوع صفحات به دلیل متریال‌های مختلف است، زیرا هر متریالی یک آلیاژی دارد و اینکه یک صفحه برش برای کل این متریال‌ها طراحی شود امکان‌پذیر نیست. صفحات موجود مانند صفحه‌ آهن‌بر، صفحه پروفیل‌بر، صفحه الماس‌بر، صفحه‌های ساب و سایش و بسیاری دیگر که باعث آسان شدن کار شده است.

ویژگی‌ صفحه استیل بر

در این بخش به بررسی ویژگی‌های این ابزار می‌پردازیم:

 • یکی از ویژگی‌های این صفحه این است که نسبت به کارآیی و عمر طولانی که دارند از قیمتی مناسب برخوردار هستند.
 • صفحات استیل‌بر با ویژگی‌های خاصی در اختیار کاربران قرار می‌گیرند یکی از این ویژگی‌ها مقاومت بسیار بالای این صفحه در برابر عمل سایش و برش‌کاری است.
 • صفحه استیل‌بر در هنگام کار از ساییدگی پایینی با قطعه‌کار برخوردارند است.

قیمت گذاری استیل ‌بر

همان طور که اشاره کردم این صفحات با کیفیت‌های متفاوت ساخته می‌شوند و این کیفیت بر قیمت صفحه استیل‌بر تاثیرگذار است. جهت قیمت‌گذاری در صفحات استیل بر فاکتورهای مانند مقاومت، کارایی، دوام و عمر محصول تولید شده قیمت نهایی این محصول را مشخص می‌کند. همان طور که می‌دانید صفحات مارک‌دار گران‌تر هستند از این رو بهتر است در کنار صفحه مارک‌دار صفحه ارزان‌تر هم خریداری کنید تا برای کارهای معمولی از صفحه ارزان‌تر استفاده کنید. این روش هم عمر صفحه را بیشتر می‌کند و هم از لحاظ اقتصادی برای شما بصرفه‌تر است.

جهت قیمت‌گذاری در صفحات استیل بر فاکتورهای مانند مقاومت، کارایی، دوام و عمر محصول تولید شده قیمت نهایی این محصول را مشخص می‌کند.

نکات مهم کار با استیل بر

در هنگام استفاده از این ابزار بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

 • صفحات برش هر کدام مخصوص برش‌کاری متریال خاص خودش طراحی شده است هنگام خرید این تجهیزات باید دقت کنید که برای چه کاری صفحه برش تهیه می‌کنید. دقت کنید صفحه استیل‌بر با ضخامت مناسب و برای متریال مناسب خودش انتخاب شود.
 • هنگام استفاده از صفحه‌استیل‌بر‌ها با دستگاه فرز از دستکش مخصوص استفاده کنید همچنین از عینک و محافظ گوش استفاده کنید عدم استفاده از این وسایل بدون شک در طولانی مدت به شما آسیب می‌رساند.
 • زمان استفاده از صفحه برش استیل‌بر و سایر صفحات برش حتما از هوشیاری کامل برخوردار باشید.
 • هنگام استفاده از صفحه استیل بر با دستگاه فرز بر روی قطعه کار فشار ناگهانی یا ضربه وارد نکنید باید فشار دست به صورت یکنواخت باشد تا خروجی ‌کار تمیز باشد و هم اینکه قطعه دچار آسیب‌نشود.
 • هنگام استفاده از صفحات برش جرقه‌های ایجاد می‌شود به این نکته توجه لازم را داشته باشید.
 • به هیچ عنوان در دستگاه از صفحه بزرگ‌تر استفاده نکنید.
 • هنگامی که صفحه استیل‌بر را روی دستگاه فرز نصب می‌کنید پیچ دستگاه را خیلی سفت نکنید پیچ باید در حد نرمال محکم شود.
 • قبل از اینکه با صفحه استیل‌بر می‌خواهید کار کنید حتما از سلامت صفحه مطمئن شوید تا در حین کار صفحه خرد نشود و خسارت جبران‌ناپذیری به وجود نیاید.
 • به عدد دور دستگاه و دور صفحه توجه کنید با یکدیگر تناسب داشته باشد.

خرید صفحه استیل بر

در این مقاله صفحه استیل‌بر و تمام خصوصیات و کاربردهای این صفحه را مورد بررسی قرار دادیم. برای خرید این ابزارها از مراکز معتبر خرید خود را انجام دهید و قبل از استفاده این ابزارهای خطرناک از سلامت ابزار اطمینان حاصل کنید. برای خرید اینترنتی این ابزار نیز می‌توانید به ابزارتم مراجعه کنید و یک محصول اصل با کیفیت مناسب را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.